Op zondag 8 februari 2026 hebben we een prachtig concert gegeven in de PX in Volendam.
Het thema van het concert was Iers en Schots. We namen de bezoekers muzikaal mee langs de prachtige kastelen, landgoederen en landschappen die beide landen rijk zijn.
De zaal was ontzettend goed gevuld met bezoekers. Er moesten zelfs nog stoelen worden bijgeplaatst. Een geweldig mooie opkomst!
Het publiek was razend enthousiast over het gekozen repertoire en de manier waarop de stukken werden uitgevoerd. De reacties waren ontzettend positief met opmerkingen als “jullie worden elk jaar beter.” Kijk, daar doen we het natuurlijk voor.
Onder leiding van onze nieuwe dirigent Lieuwe de Jong en met toeziend oog van voorgaande dirigenten Anno Appelo en Jeroen Drenth, die in de zaal aanwezig waren, hebben we een prachtig concert neergezet. Dat kan ook niet anders met stukken zoals onder andere “Hymn of the Highlands”, “Spirit of the Celts”, “Danny Boy”, “Scotland the Beauty”, “Skyfall” en “Lord Tullamore”. Je kon de Ierse en Schotse sfeer proeven. Er waren zelfs twee bezoekers in de zaal in Schots kostuum. Kijk, dat is helemaal prachtig. Die gaan helemaal op in de juiste sfeer en trokken met hun mooie outfits veel aandacht.
We kunnen dan ook terugkijken op een zeer geslaagd concert met prachtige muziek.
We willen nogmaals onze donateurs en sponsors bedanken voor hun bijdragen zodat onze vereniging in stand kan blijven en we dit kunnen blijven doen en verder kunnen uitbouwen. Daarnaast willen we natuurlijk nog bedanken de NIVO, de PX en onze vrijwilligers. Het was helemaal geweldig!
Fanfarecorps Wilhelmina Volendam
Met dank aan Freek Sier
Met dank aan Klaas Hansen
